نکات تعمیر خودرو

بعضی مواقع مشکلات خودرو شما سطحی و جزیی میباشد و با داشتن مهارت و تجهیزات بسیار کمی قادر به تعمیر آنها خواهید بود بدون آنکه هزینه های سنگینی را هر دفعه برای خود ایجاد کنید.برای فراگیری این مهارت ها نیازی به گذراندن کلاس ها تخصصی نیست و با خواندن مقاله ها و نوشته ها و ار آن مهمتر فیلم های آموزشی قادر به آموختن خواهید بود.به طور مثال بعضی مشکل های خودرو مربوط به شمع یا روغن،باتری و فیلتر هوا است که حتی اگر فقط این قطعات را باز کنید و تمیزکاری کنید مشکل ماشین برطرف میشود.ار اون مهمتر شما میتوانید هر موقع که خواستید خودرو خود را قبل سفر سرویس کنید.میتوانید تایر ها و لاستیک های خودرو را هر چند وقت یکبار بررسی کنید.الانه با گسترش اینترنت دوره های آنلاین زیادی وجود دارد که میتوانید مهارت خود را افزایش دهید.

اگر به نظر می رسد که باتری ماشین شما مشکل دارد، اولین غریزه شما این است که باتری را تعویض کنید. اغلب، سیم های باتری به دلیل خوردگی مشکل ایجاد می کنند.باتری یکی از مهم‌ترین اجزای اتومبیل شما محسوب می‌شود و آگاه بودن از نکات فنی و تعمیرات خودرو در این باره می‌تواند به شما کمک کند تا رانندگی بهتر و امن‌تری را تجربه کنید. تعویض باتری در واقع کار ساده‌ای است که خودتان می‌تواند طی چند مرحله ساده انجام دهید.برای این کار ابتدا با استفاده از آچار یا ابزار مناسب همه براکت‌ها نصب شده به باتری را جدا نمایید.برای جدا کردن کابل‌های منفی و مثبت باتری به طور جداگانه از یک آچار یا انبردست استفاده کنید.حال با دقت باتری را از داخل خودرو بردارید و باتری جدید را جایگزین کنید.سپس ابتدا کابل مثبت و بعد کابل منفی را به باتری جدید وصل نمایید.یک ترفندی که مردم می توانند برای رفع این مشکل استفاده کنند ریختن نوشابه مشکی روی سیم ها است. که به مبارزه با فرسایش کمک می کند. یا ممکن است شارژ باتری به جای آن ارزان تر و آسان تر باشد. اگر نیاز به تعویض باتری دارید، اطمینان حاصل کنید که باتری جدید نو باشد زیرا باتری ها می توانند با گذشت زمان خراب شوند.

تعمیرات خودرو

مهمتر این است که مطمئن شوید که روغن را از بین نبرید تا روغن آن را تمیز نگه دارید.اگر فکر می کنید مجبور هستید هر 3،000 مایل روغن اتومبیل خود را مجدداً پر کنید، باید بدانید که متخصصان واقعاً پیشنهاد کردند که حدود 7،500 مایل انتظار داشته باشید، در حالی که برخی متخصصان ادعا می کنند صبر کردن حدود 10،000 مایل بی خطر است.یکی از مهم‌ترین نکات فنی و تعمیرات خودرو مربوط به تعویض روغن است. عملی که از فرسودگی موتور جلوگیری می‌کند و عمر موتور را افزایش می‌دهد. برای این کار تنها لازم است که از چند مرحله ساده پیروی کنید:زمانی که ماشین خنک است و مدت زمانی از خاموش کردن آن گذشته است، جک را زیر خودرو قرار دهید و خودروی خود را کمی بالا ببرید.حال پیچ تخلیه مربوط به روغن موتور را در قسمت زیر ماشین باز کنید و ظرف مناسبی در زیر آن قرار دهید و با آچار مناسب پیچ را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و روغن را تخلیه کنید.بعد از تخلیه کامل پیچ تخلیه را ببندید و مطمئن شوید که واشر مربوط به آن دچار مشکل نشده باشد.
حال کاپوت ماشین را باز کنید و فیلتر مخصوص را با استفاده از آچار باز کنید و روغن موتور را داخل فیلتر آن بریزید.درپوش روغن موتور را باز کرده و با استفاده یک قیف روغن موتور را درون آن بریزید.وقتی صحبت از روغن خودرو می شود، مهمتر است که مطمئن شوید روغن ماشین شما به جای کثیف بودن، تمام نشود. روغن به طور معمول در اتومبیل های مدرن تبخیر می شود.

زنگ زدگی روی لنت های ترمز خود را بررسی کنید.وقتی صدای ترمز ماشین را می شنوید، اولین غریزه شما این است که آنها را جایگزین کنید. به طور معمول، بهتر است ترمزها را برای زنگ زدگی درمان کنید که با مسواک زدن، خراشیدن آن به راحتی از بین می رود. به طور کلی، لنت های ترمز نیازی به تعویض ندارند تا زمانی که 90٪ از بین بروند.

از مکانیک خود بخواهید تا تایرهای خود را بچرخاند.وقتی نوبت به چرخیدن لاستیک هایتان می رسد، از مکانیک خود نپرسید. نه تنها دشوار است که بگوییم که آیا آنها واقعاً جابجا شده اند، بلکه بسیاری از متخصصان اعتقاد ندارند که این در واقع به لاستیک در بهبود سرعت کمک می کند.

بسیاری از افراد برای تعویض لاستیک ماشین نیز ساعت‌ها کنار خیابان می‌ایستند و منتظر کسی می‌مانند تا برای این کار به آن‌ها کمک کند. اما بهتر است بدانید که آشنایی با نحوه تعویض لاستیک آن‌قدرها هم کار سختی نیست و اگر با اصول این کار آشنا شوید، خیلی سریع‌تر از آنچه فکرش را کنید می‌توانید این کار را انجام دهید. در همه ماشین‌ها یک سری ابزار برای تعویض لاستیک وجود دارد و تنها لازم است که با روش کار با این تجهیزات آشنا باشید.برای تعویض لاستیک ابتدا باید با استفاده از یک پیچ‌گوشتی قالپاق را در بیاورید و با وارد کردن سر پیچ‌گوشتی و کمی نیرو آن را جدا کنید.به وسیله جک خودرو را کمی بالا ببرید و سپس پیچ‌های مربوط به چرخ‌ها را باز کنید و تایر را جدا کرده و سپس تایر جدید را در محل مناسب قرار داده و پیچ‌ها را محکم کنید.اگر برای چرخاندن لاستیک های خود به مکانیک خود نیاز دارید و به هر دلیلی اجتناب ناپذیر می شود، آنها را با گچ علامت گذاری کنید تا از چرخش تایرها مطمئن شوید.

توصیه می‌شود که هر سه ماه حتماً فیلتر هوای خودرو بررسی شود و تعویض گردد. زمانی که این فیلتر کثیف شود، موتور اتومبیل شما سخت‌تر کار می‌کند. برای این کار باید فیلتر مناسبی تهیه کنید و بعد کاپوت را بالا بزنید و فیلتر هوا در قسمت بالای موتور را بردارید. برای این کار باید گیره‌های نگهدارنده را شل کنید و بعد از تمیز کردن محفظه فیلتر، فیلتر جدید را جایگزین کنید و سپس همه گیره‌ها را ببندید و محکم کنید.هرگز نباید هنگام رانندگی از محدودیت های سرعت عبور کنید. این نه تنها خطر ابتلا به تصادف و مشکل در قانون را افزایش می دهد، ریاضیات پایه نشان می دهد که سرعت فقط در سفرهای طولانی کمک می کند. این امر به این دلیل است که هر چه سریعتر بروید.

درست کار کردن برف‌پاک‌کن ماشین برای مواقعی که هوا بارانی و برفی است، یک ضرورت محسوب می‌شود و موجب می‌شود که راننده در این مواقع دید خوبی داشته باشد. از طرفی اگر برف‌پاک‌کن اتومبیل شما به درستی کار نکند، می‌تواند به شیشه ماشین شما آسیب بزند. برای تعویض برف‌پاک‌کن شیشه جلوی ماشین باید تیغه را با فشار دادن زبانه آزاد کنید و سپس آن را به سمت جلو بکشید. توجه داشته باشید که نصب برف‌پاک‌کن در مدل‌ها و برندهای مختلف ممکن است کمی با هم متفاوت باشد. چنانچه برای نصب نتوانستید به راحتی آن را روی خودرو جاسازی کنید، می‌توانید از فروشنده بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.یک متخصص ماشین یا مکانیک ماشین باید مواد افزودنی خاصی را برای موتور، مخزن بنزین یا گیرنده شما پیشنهاد دهد تا به عملکرد ماشین شما کمک کند. در واقع، ماشین شما قبلاً از بنزین و روغن موتور مواد افزودنی خاصی دریافت می کند. نکته مهمی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که به طور منظم روغن را تغییر دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید