دستگیری ۶ زورگیر چاقو به دست

۶ عضو باندی كه با ضرب و جرح مردم اموال آنها را سرقت می كردند، تاكنون به ۲۷ فقره سرقت توام با رعب و وحشت اعتراف كرده اند.

از چندی پیش شكایت های فراوانی در شعبه ۶ دادیاری دادسرای جنایی تهران مطرح بود كه نشان می داد اعضای یك باند از سارقان زورگیر با سوار كردن مردم به عنوان مسافر به ۳ دستگاه خودروی پیكان، پراید و سمند در میانه راه به سوی مردم حمله ورشده و اموالشان را سرقت می كنند. درپی این شكایت ها، دادیار سلیمانی فرد در دادسرای جنایی دستور پیگیری و تحقیق در این زمینه را صادر كرد.

با ارجاع پرونده به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، جستجو و تحقیق برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز و پس از چهره نگاری رایانه ای ردپای ۲ متهم سابقه دار در این سرقت ها شناسایی شد.

به این ترتیب با كنترل رفت و آمد دو متهم تحت تعقیب، آنها دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

● انكار و اعتراف

با شروع تحقیقات از دو متهم دستگیرشده، آنها ابتدا منكر سرقت و ضرب و جرح مردم شدند، اما در ادامه و پس از دعوت از شاكیان، آنها هر دو متهم را شناسایی كردند.


بنابر این گزارش، در پی این موضوع هر دو متهم اعتراف كردند از چندی پیش با همدستی ۴ نفر از هم محله ای های خود در شهریار و با كرایه ۳ دستگاه خودرو، ابتدا پلاك های دیگر خودرو ها را سرقت كرده و سپس با نصب پلاك های دزدی روی خودروهای كرایه ای در غرب تهران، با ضرب و جرح مردم و ایجاد رعب و وحشت، اموالشان را سرقت می كردند.


● دستگیری اعضای باند


با اعتراف ۲ عضو باند به سرقت گسترده از مردم در پوشش حمل مسافر، دادیار سلیمانی فرد دستور نیابت قضایی را صادر كرد و با اعزام یك تیم عملیاتی از ماموران پلیس آگاهی به شهریار ۴ عضو دیگر این باند نیز یكی پس از دیگری دستگیر شدند و مقادیری از اموال به سرقت رفته، ومردم از مخفیگاه متهمان كشف و ضبط شد.


در ادامه تحقیق از متهمان مشخص شد آنها اعتیاد شدیدی به مواد مخدر صنعتی ـ شیشه ـ دارند و تاكنون ۲۷ بار از مردم سرقت كرده اند .


دادیار سلیمانی فرد با صدور دستور قضایی مبنی بر چاپ تصویر متهمان بدون پوشاندن چهره از مردم خواست كسانی كه اموالشان از سوی سرنشینان خودروی سمند نقره ای، پراید مشكی و پیكان سفید رنگ سرقت شده است، به شعبه ۶ دادیاری دادسرای جنایی یا پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه كنند…. / گزارش : جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید