چرا دوج کوین سر و صدا کرد؟

دوج کوین یک رمز ارز مبتنی بر بلاک چین است که اصلا برای سرگرمی و شوخی ساخته شده بود.فراموش نکنید که هزاران ارز دیجیتال وجود دارد و خود را محدود به بیت کوین نکنید. شهرت بیت کوین رد کردنی نمی باشد و کماکان جمعیت جهان رمز ارزها را با بیت کوین می شناسند. ارزهای دیجیتال دیگری هم توانستند به موفقیت های بالایی حتی بهتر از بیت کوین برسند که دوج کوین یکی از آنها می باشد که تکنولوژی پیشرفته تری دارد و هم اکنون طرفداران بسیاری پیدا کرده است. از آنجایی که این ارز دیجیتال قیمت پایینی و رتبه خوبی دارد، در بین مردم ایران و جهان برای ثروتمند شدن از علاقه به خصوصی بهره مند است.

دوج کوین با سایت های سرمایه گذاری استخراج ابری که کلاهبرداری هستند، کاملاً متفاوت است و ربطی به هم ندارند. دوج کوین یک دارایی دیجیتال بوده و همانند بیت کوین می تواند در کیف پول ها ذخیره شود و مورد معامله قرار گیرد. دوج کوین معاملات غیر متمرکز بلاک چین طراحی شده و بر اساس الگوریتم لایت کوین شکل گرفته است. برای استخراج آن به صورت انفرادی و ابری و استخر می توان کار کرد. استخراج از استخر با استفاده از دستگاه های قدرتمند و اشتراک پاداش صورت می گیرد.با هم به بررسی دوج کوین و افت و خیز های قیمت آن و نحوه استخراج آن میپردازیم.

بدانیم از دوج کوین

دوج کوین فورکی روی کانال لاکی کوین (Luckycoin) میباشد که خویش فورکی روی لایت کوین (Litecoin) و در غایت لایت کوین فورکی روی بلاک چین بیت کوین میباشد. دوج کوین دقیقا شبیه بیت کوین و لایت کوین استخراج میشود و مانند آن‌ها از الگوریتم مدرک ثابت فعالیت (PoW) به کارگیری می‌نماید.آخرها سال 2014 میلادی از مخلوط استخراج لایت کوین و دوج‌کوین هارد فورکی پدیدآمد. همینطور هاردفورکی دیگر با اسم دوج تریوم (Dogethereum) در سال 2018 در انجمن Bitcointalk معرفی شد که داده ها پاره ای از آن در دسترس میباشد. در واقع دوج تریوم یکی‌از آزمایش‌های نخستین TrueBit روی کانال اتریوم (Ethereum) میباشد.بعضی از یوزرها نو‌وارد گمان می‌نمایند دوج‌کوین به عبارتی وبسایت‌های سرمایه‌گذاری یا این که استخراج ابری میباشد. پیش از هر چیز، می بایست بدانید این دو به طور کامل متعدد می‌باشند.وبسایت‌های استخراج ابری که با اسم دوج‌کوین به یوزرها وعده سودهای نجومی میدهند، تماما کلاهبرداری می باشند. درواقع دوج‌کوین تنها یک ارز دیجیتال میباشد که به‌ادله‌ بها زیر و محبوبیتش، طرح‌های پانزی از آن سوء‌به کارگیری کرده‌اند؛ به عبارتی‌طور که می‌قدرت از دلار، ریال، طلا و جواهرات یا این که بیت‌کوین هم با قصد کلاهبرداری بهره برد.به این ترتیب، فراموش نکنید که دوج‌کوین یک وبسایت‌ سرمایه‌گذاری یا این که استخراج ابری وجود ندارد و صرفا بعضی از وبسایت‌ها از این ارز دیجیتال در پلت‌فرم خویش استعمال کرده‌اند.این ارز دیجیتال هم مانند بیت‌کوین یک پول یا این که میزان دارایی دیجیتال میباشد که روی کیف پول‌ها ذخیره می‌گردد و می‌اقتدار آن را از صرافی‌ها خریداری کرد.این ارز دیجیتال برخلاف اینترنت‌وبسایت‌های کلاهبرداری، هیچ‌سیرتکامل وعده‌ای در رابطه ثروتمندشدن نداده میباشد و حتی به‌برهان خصوصیت‌هایی که داراست و به‌دنبال در رابطه آن‌ها می خوانید، اکثری از کارشناسان سرمایه‌گذاری روی آن را سفارش نمی کنند.

معرفی دوج کوین

ریزش و صعود دوج کوین

ولی این برای اولی توشه وجود ندارد که دوج کوین رالی پرسرعت افزایشی را تجربه می‌نماید و مانند بخش اعظمی از رمزارزهای دیگر در سال 2018 روندی افزایشی به خویش گرفته بود. البته بعداز آن بود که بازهم شبیه مراحل کلی بازار رمزارزها دوج‌کوین از مدار اعتنا سرمایه‌گذاران بیرون شد و رکودی زمانبر را تجربه کرد. البته در اوایل امسال میلادی بود که‌این سر ارز بر روی موجی از خرید و فروش‌گران در کانال اجتماعی ردیت رو به بالا پرسرعت را شروع کرد. دقیقا شبیه با گروهی که در ردیت دست به پمپاژ اعتباری سهام گیم‌استاپ زدند گروهی دیگر غرض خویش را بازار سر ارزها قرار دادند. این مراحل رو به بالا ادامه پیدا کرد تا در روزهای اخیر این راز ارز به طور پشت سرهم رکوردهای قیمتی خویش را جابه‌جا نماید. استخراج بیت کوین ، Dogecoin از ثابت عمل سود می‌گیرد که موجب می‌گردد مراحل لبریز هزینه ای از حیث مجال و انرژی به شمار آید . برای صادر کردن Dogecoins ، معاملات بایستی در یک بلوک واقع شوند . استخراج کنندگان دوج کوین بعد از آن این معاملات را از روش ثابت عمل آیتم تأیید قرار می‌دهند . استخراج کنندگان معاملات ورودی را در مقابل معاملات قبل در Blockchain گزینه ارزیابی قرار می‌دهند . در صورتیکه هیچ هزینه دوگانه ای تشخیص داده نشود ، استخراج کنندگان یک بلوک با معاملات تازه تولید می نمایند و آن را به بلوک های جانور در Dogecoin اضافه می کنند . هر بلوک تازه بعد از آن به گره ها در کانال فرستاده می شود . گره ها از فعالیت استخراج کنندگان برای ادامه تأیید و جابجایی معاملات در کانال منفعت می‌گیرند . شما می‌توانید تعداد متعددی از ماشین اکانت های استخراج Dogecoin را برای مشخص و معلوم کردن سودآوری بالقوه hardware خویش به کارگیری فرمائید . سودآوری استخراج Dogecoin به ارزش آن ، توان هش و بازده hardware شما و مخارج برق مصرفی بستگی دارااست .

دوج کوین محدودیتی در عرضه ندارد، بدین مضمون‌ که مقدار بی آخری از دوج کوین وجود داراست و بدین ترتیب هیچ زمان ارزش آن به اندازه بقیه سکه هایی که منابع محدودی دارا هستند، ارتقا نخواهد یافت.فعلا در حدود 114 میلیارد دوج کوین در گردش میباشد. این منجر میگردد که‌این ارز برای معاملات کوچک مطلوب باشد، به همین ادله از آن معمولا برای خیریه ها و امداد های مالی استعمال می گردد. به صورت نمونه دسته شیبی برای روز جهانی آب (22 مارس 2014)،30000 دلار برای تشکیل داد چاه های آب پاک در دره تانا در کنیا توده کردند. یا این که در مارس 2014، شیبی ها مبلغ 55000 دلار برای حمایت مالی از راننده ای به اسم Josh Wise پرداختند.دوج کوین بها بالایی ندارد و استدلال مهم آن عرضه نامحدود کوین‌های آن میباشد. مقدار کوین‌های قابل عرضه دوج کوین برخلاف اکثر ارزهای دیجیتال نامحدود میباشد. براین اساس ارزش آن در مقایسه با بقیه ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و لایت کوین که عرضه آن ها محصور میباشد، احتمالا ارتقا چندانی نداشته باشد.

دوج کوین یا این که بیت کوین؟

برخی از دوست داران دوج‌کوین معتقدند این ارز دیجیتال بهتر از بیت‌کوین و هر ارز دیجیتال دیگری میتواند به‌تیتر پول آیتم استعمال قرار بگیرد.یک کدام از یوزرها ردیت در عیب گیری بدین ارز دیجیتال نوشته بود: خرید دوج‌کوین چه سودی دارااست؟ اینجانب هیچ نوشته ی علمی‌ علمی صدق از آن پیدا نمیکنم. همینطور شنیدم که‌این ارز به‌مکان حل کردن یک نقص‌، جوکی بیش وجود ندارد. صحبت من را پذیرش میکنید؟مخاطب دیگری در پاسخ این نقد جواب داده بود: دوج‌کوین ایراد حرص و طمع را حل می‌نماید. این صرفا ارزی میباشد که در جامعه آن، ارزش خیلی اصلی وجود ندارد. ولی که ما دوست داریم بها دوج‌کوین بالا و فراتر برود، البته حتی درصورتی که ارزش به کف زمین هم رسد، بازهم به عبارتی‌قدر خوشحالیم.همینطور اخبار حکایت از آن داراست که اکثری از یوزرها کارگزاری آنلاین رابین‌هود نیز به‌این راز ارز جذب گردیده و وسعت بسیار متعددی از تقاضای دوج‌کوین از این شبکه بوده میباشد. یکی‌از دیگر از دلایلی که تحلیلگران از آن تحت عنوان ادله صعود قیمتی دوج‌کوین اسم می برند توییت‌های ایلان ماسک مدیرعامل کمپانی تسلا در رابطه این رمزارز بوده میباشد. ماسک دوج‌کوین را رمزارز گزینه عشق و علاقه خویش دانسته و به آن کنیه رمزارز مردمی نیز داده میباشد.

در تاریخ 19 دسامبر 2013 ، بها دوج کوین حدودا 72 درصد پروش یافت و توانست از 0.00026 دلار به 0.00095 دلار رسد ، درحالی که وسعت معاملات روزمره آن میلیاردها دلار بوده میباشد . این ارتقاء بها در زمان وقتی زمانبر رخداد که بیت کوین و اکثری دیگر از مبادلات بر پایه ی ارزهای دیجیتال از تصمیم چین بر طبق ممنوعیت سپرده گذاری خزانه های چینی در بازار ارزهای دیجیتال نابود شدند . سه روز آن‌گاه ، Dogecoin او‌لین سقوط گران قدر خویش را با کاهش 80 درصدی به جهت این روی داد رویت کرد .دوج کوین هیچ فناوری تازه و توسعه یافته ای را وارد صنعت بلاکچین نکرد، هیچ تفاهم نامه هوشمند یا این که Defi یا این که عمل جدیدی در‌این ارز دیجیتال جاری ساختن نشده میباشد. حتی تورینگ این ارز نیز بدون نقص وجود ندارد.دوج کوین بر شالوده بلاکچین و با غرض اجرا معاملات غیر متمرکز و نظیر به نظیر (Peer to peer) ساخته شده است. کارمزد تراکنش های دوج کوین نادر و ارزش آن نیز مدام تحت یک دلار میباشد، براین اساس ارز قابل قبولی برای نگه داری و سپرده گذاری محسوب نمی‌شود.لاکی کوین یک فورک از لایت کوین میباشد که دوج کوین نیز یک فورک از لاکی کوین میباشد. پس الگوریتم اساسی دوج‌کوین مبتنی بر لایت کوین صورت گرفته که از scrypt به کار گیری می‌نماید.

استخراج دوج کوین

برای استخراج دوج کوین به یک رایانه یا این که ASIC، وب لبریز سرعت و یک کیف پول دیجیتال برای نگه داری سکه های استخراج گردیده نیاز دارید.در شرایطی که قصد به استعمال از دستگاه های ماینر ASIC برای عملیات استخراج دارید، اعتنا فرمائید که دستگاه شما می بایست منحصربه‌فرد الگوریتم Scrypt باشد، این دستگاه ها بسیار لاکچری و لبریز هرج و مرج می‌باشند و دمای آن‌ها به صورت عجیبی در طول عملیات ارتقاء پیدا می نماید.استخراج دوج کوین به جهت بها زیر این رمزارز و نامحدود بودن تعداد آن، منفعت چندانی برای ماینرها نخواهد داشت. در‌حالتی که تمایل به استخراج دوج کوین به طور انفرادی گرفته اید، خبر بد این میباشد که کسب اندک بهره استخراج دوج کوین در نحوه انفرادی بسیار خلل خیس میباشد و حتی با محاسبه مخارج برق و امکانات قابلیت ضرر و زیان آبادی بودن این عملیات نیز وجود دارااست.استخراج Dogecoin توسط ی رایانه ها و hardware های تخصصی شکل میگیرد . این فرایند دو مقصود مهم دارااست :امنیت کانال را تأمین می نماید و معاملات را آیتم تأیید قرار میدهد .Dogecoin های نو تحت عنوان جایزه به استخراج کنندگان پرداخت می شود .

برخلاف بیت‌کوین و بخش اعظمی از ارزهای دیجیتال دیگر، برای این ارز دیجیتال هیچ‌سیرتکامل محدودیتی در تعداد واحدها معلوم نشده میباشد و استخراج آن می تواند تا ابد ادامه پیدا نماید.در حالی که تعداد واحدهای قابل‌استخراج بیت‌کوین محصور به ۲۱ میلیون میباشد، اینک بیشتراز ۱۲۵ میلیارد واحد DOGE در گردش وجود داراست.دوج کوین همواره از لحاظ امنیت گزینه مشاجره یوزرها بوده میباشد و در خطرات ساخت‌و‌ساز گردیده در یک‌سری آیتم منجر سلب پشت گرمی یوزرها شد‌ه‌است.او‌لین گزینه نزدیک به یک‌سال بعد از ایجاد کرد این ارز دیجیتال فیس اعطا کرد و در سال ۲۰۱۴، یکی‌از کیف پول ها دوست داستنی دوج کوین به اسم Dogewallet هک شد. هکر برنده به سرقت ۲۱ میلیون واحد دوج کوین به قیمت کلی ۱۲ هزار دلار شد. از‌آن‌جا‌که مجموعه دوست داران دوج کوین موسوم به شیبی در شغل های خیریه فعال می‌باشند، با گردآوری ۱۳ هزار دلار، پول سرقت گردیده را به جنس باختگان گشوده گرداندند.

پس از خرید یا این که استخراج دوج کوین می بایست کوین‌های خویش را در جایی امن مراقبت نمایید. همچون پول عیب گیری که در کیف پول خویش میگذارید و مدام حواستان به آن میباشد، برای مراقبت و ذخیره ارزهای دیجیتال هم می بایست از کیف پول‌های دیجیتال مطلوب به کار گیری نمائید.مانند ارزهای دیجیتال که هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود، کیف پول‌های دیجیتالی متعددی هم وارد بازار گردیده که کلیه آن ها از واحد سنجش امنیت یکسانی برخوردار نیستند. به همین برهان می بایست شایسته ترین کیف پول دیجیتال را برای مراقبت دوج کوین و بقیه ارزهای دیجیتال تعیین فرمایید.همان طور که گفته شد این ارز دیجیتال از در آغاز دارنده سر و صدا ها و خطرها اکثری برای یوزرها بوده میباشد، پیشنهاد میشود برای سپرده گذاری درین صنعت با چشمانی گشوده و دور از تبلیغات سلبریتی ها و ذینفعان تصمیم گیری فرمائید و پلتفرم هایی را تعیین فرمائید که با ایده های نو، ابتکار عمل ها، نقشه های راه و روش پر‌نور و پشتیبانی های قدرتمند وارد این صنعت گردیده اند.از اولِ معرفی دوج کوین تاکنون، هیچ ابتکار و تغییر‌و تحول و تحولی درآن بکر میباشد و اینطور که معین میباشد مانند اولِ معرفی دوج کوین، همچنان کلیه چیز به طنز و سرگرمی گرفته گردیده‌است، حتی امنیت بودجه های یوزرها…

دیدگاهتان را بنویسید